V jakých případech je půjčovna dodávek ideálním řešením?

Prakticky každý dospělý člověk v naší republice má řidičské oprávnění k řízení osobního automobilu. A často i minimálně jeden takový vůz vlastní. Avšak ačkoliv pro běžné potřeby vyhovuje, někdy mohou nastat situace, kdy objem běžného osobního vozu zkrátka nestačí.

Klasickým příkladem je stěhování či stavba domu, avšak tento problém často řeší i malí podnikatelé, kteří potřebují dopravit suroviny či zboží na svou provozovnu. Ať už se nám to líbí, nebo ne, některé věcí do kufru klasického auta zkrátka nedáme.

kamion1

Nezbývá tedy, než se poohlédnout po nějaké dodávce. Ale kde? Jednou z nejčastěji využívaných možností je půjčení od příbuzného či známého, který daný vůz vlastní. Avšak ne každý má to štěstí, že někoho takového zná. Navíc ne vždy se jedná o krátkodobou záležitost.

Jiným řešením může být půjčovna dodávek. Jedná se o klasickou půjčovnu automobilů, kde součástí nabídky vozového parku jsou i nákladní automobily. Je však samozřejmé, že si za tyto služby musíme zaplatit.

Zdálo by se tedy, že pokud budeme tento typ vozidla potřebovat dlouhodoběji, jako je případ již zmíněných podnikatelů či stavby domu, je výhodnější si koupit vlastní. Je to ale skutečně tak dobrý nápad?

kamion6

Zde totiž zapomínáme na jeden podstatný fakt: k řízení tohoto typu vozidla je potřeba zvláštní řidičské oprávnění, a to většina lidí nemá. Bylo by tedy nutné zaměstnat i řidiče. To však znamená nejen platit mu dohodnutou mzdu, ale také za něj odvádět daně. A ne každému se do tohoto složitého procesu chce, zvlášť když to nebude napořád.

Zde opět přichází ke slovu půjčovny. Ty totiž kromě vozů samotných nabízí i služby svých řidičů. A to je hlavní důvod, proč se hodí i pro dlouhodobější projekty. Přesto je však nutné se rozmyslet, a spočítat si, co je pro nás výhodnější. Někdy se totiž zkrátka vyplatí si koupit vlastní náklaďák. Zvlášť když víme, že se nám tyto peníze vrátí.