Mech se může hodit

I když se mezi námi určitě najdou i tací lidé, kterým estetika zrovna nic moc neříká, je skutečností, že bychom v našich řadách jen těžko hledali někoho, kdo by byl natolik zarytým technokratem, že by se obešel bez sebemenší špetky krásna. I když tak bydlíme každý po svém a máme tedy svůj domov individuálně zařízený, i když pracujeme v rozmanitém prostředí, všude nám jde o to, abychom kolem sebe měli nejen to, co plní naše potřeby, ale i to, na čem jenom spočine oko se zalíbením.

lesní mech

Do svých příbytků, kanceláří, ale i jakýchkoliv jiných prostor tak nejednou instalujeme aspoň něco, co nás už na pohled polaská na duši. A má to smysl i tehdy, když nám ona okrasa nenabízí kromě lahodění zraku nic jiného, když tato neplní žádnou funkci, ze které bychom měli nějaký hmatatelný užitek.
Prostory, ve kterých se zdržujeme, si tak můžeme zkrášlovat třeba i sušenými květinami těch nejrozmanitějších druhů, a k duhu nám pochopitelně nemusejí přijít jen přímo kytice, nýbrž i jiné dekorace pocházející z rostlinné říše. Dejme tomu i takový preparovaný mech.
Proč právě mech dokáže zdokonalit prostředí, ve kterém se zdržujeme? To ví nejlépe ten, kdo někdy zavítal do lesa a ví, co pohyb v takovém mechem porostlém prostoru obnáší. Vždyť jak jenom to tam voní, jak jenom je takový mech příjemný na dotek! Ten je prostě přímo mechový.

mech v lese

A když se nám něco takového líbí, proč si nepořídit nějaké ty preparované mechyi do svého domova, že? Proč si to tu těmito nezkrášlit a neprovonět? Když jsou takové mechy lehce k sehnání, a to v mnoha variantách, a když jsou tyto vlastně naprosto nenáročné, co se jejich údržby týká.
A proto líbí-li se vám něco podobného, určitě si domů nebo kamkoliv jinam nějaký takový mech pořiďte. Budete se poblíž tohoto cítit přímo skvěle. A i když vám to les nenahradí, přece jenom to bude stát za to.