S úsměvem je i deštivý den lepší

Pár tipů na komedie určitě přivítáte. Tři naprosto rozdílné filmy spojuje plno komediálních scén populárních i méně známých herců

Mizerové navždy (2020) USA

Co se stane, když se z Bad Boys stanou muži? 25 let po uvedení prvního filmu Bad Boys, jsou slavní detektivové Mika Lowrey (Will Smith) a Marcuse Burnett (Martin Lawrance) zpět a stále ve formě. I přes pokročilý střední věk to umí pořádně roztočit.

Marcus se právě stává dědečkem a už přemýšlí o odchodu do důchodu, aby strávil více času se svou rodinou. Mike se má skvěle a chce všem ukázat, že je připraven chytat zločince. Jenže Mike je pronásledován nebezpečnými kriminálníky, a tak Markus musí své důchodové plány ještě odložit, aby starému příteli pomohl v nouzi. Takže se sehraná dvojice vrací k dění v ulicích Miami, v napínavých pronásledováních, velkolepých tricích a komických překvapeních. A i tato poslední společná filmová jízda stojí za to.

televize

Na střeše (2019) ČR
Profesor Rypar (Alois Švehlík) není zrovna veselý člověk. Žije sám a už je trochu unavený jednotvárným životem. Pak mu ale do života vtrhne Song (Lukas Duy Anh Tran), mladý nelegální přistěhovalec z Vietnamu, který při útěku z tajně pěstírny marihuany skončí na střeše domu, kam si profesor občas zajde zakouřit. Profesor nabídne mladému zoufalci dočasné útočiště ve svém bytě. A začíná se rozvíjet lidský příběh nerudného starého muže a zoufalce, který se ocitl v cizí zemi bez dokladů a bez zázemí. Ač to tak z počátku nevypadá, oba muži si vzájemně změní své osudy, komplikované soužití přináší celou řadu veselých scén a určitě vede i k zamyšlení. Profesor Rypar se musí znovu naučit komunikovat s lidmi a mladík zase věřit, že ne všichni lidé, které v životě potká, jsou darebáci, před kterými je třeba utíkat.

televize1

Co jsme komu zase udělali (2019) F

Claude (Christian Clavier) a Marie (Chantal Lauby) Verneuilovi se vždy považovali za velice seriózní a konzervativní rodinu. To se změnilo v okamžiku, kdy si jejich dcery přivedly do životů muže z jiných kultur. Najednou bylo pohodlné maloměšťáctví manželů narušeno a musely se adaptovat na nové situace, které díky tomu v rodině nastaly.

Když si konečně na nové příbuzné zvykli, což nebylo úplně snadné, mají obavy, že jim čtyři povedení zeťové odvedou dcery a potomky do svých zemí a oni tak zůstanou daleko od milovaných dcer. Rachid, Charles, David, Chao se ve Francii necítí dobře a nedaří se jim, a proto mají v úmyslu návrat ke svým rodinám v cizině. Cloude a Marie Verneuilovi to berou jako nespravedlnost, aby zůstali na stáří bez dcer a vnoučat, když už si na své nové příbuzné zvykli. Na řadu tedy přichází plán, jak mladým rodinám ukázat, že Francie je nejvlídnější zemí na světě, a to i přesto, že ani oni nejsou moc se situací v zemi spokojení. Ale pro udržení rodiny pospolu, se musí zkusit udělat i nemožné. Obzvláště pro Clauda nebude jednoduché přestat vše kritizovat.