Bankovní nebo nebankovní společnost? Kdo vyhraje?

Dostali jste se do tíživé finanční situace a zvažujete, zda zajít pro půjčku do své banky nebo raději zvolit nebankovní společnost? I když mnoho lidí neustále nebankovní společnosti odsuzují pro své nevýhodné podmínky, pro mnoho lidi mnohdy znamenají jedinou záchranou stanici na cestě k bankrotu. Nebankovní půjčku navíc mnohdy sjednáte daleko rychleji, snadněji a navíc bez zbytečného papírování a byrokracie.

smlouva k podpisu

Vyřízení půjčky je mnohdy snadné a rychlé

Pokud peníze nepotřebujete okamžitě a nevadí vám delší schvalovací proces v bankách, není žádná překážka, proč neuzavřít úvěr právě tam. Jenže v případě, kdy nás z nenadání postihne tíživá finanční situace, potřebujeme finanční hotovost co nejdříve a schvalovací proces v bankách může být dost velkou překážkou. Nebankovní půjčku ale mnohdy sjednáte online, a jelikož většina těchto společností pracuje s automatickým schvalovacím systémem, celý proces je velmi rychlý. Některé společnosti navíc deklarují, že peníze můžete mít na účtu už během několika minut.

Benevolentnější podmínky jako snadnější cesta k penězům

V případě, kdy žadatel spadá do bezproblémových klientů, je celá žádost o úvěr v podstatě formalitou. Jenže stačí, aby žadatel disponoval malým příjmem, případně patřit do některé z rizikové skupiny žadatelů a celý proces schvalování se velmi prodlužuje a komplikuje. Navíc s největší pravděpodobností taková žádost skončí jako zamítnutá.

dlužná částka

Nebankovní společnosti však v takových případech postupují přeci jenom shovívavěji. Řada nebankovních institucí vůbec do registru dlužníků nenahlíží, a pokud ano, neberou negativní záznam jako důvod k zamítnutí žádosti o půjčku. Americká hypotéka bez registru fahd.cz je toho jasným důkazem. Na úvěr tak mohou hravě dosáhnout i ti, před kterými z nějakého důvodu banka zabouchla dveře. Tak neváhejte!