Tryskací kabiny

Tryskání neboli pískování, je technologický proces, při kterém se na povrch nejrůznějších materiálů tryskají natlakované abrazivní částice. Pro tvrdé materiály to mohou být ocelové broky, křemičitý písek, korund, balotina, ocelová drť, drť z bílé litiny či struska nebo keramické mikrokuličky. Ale tryskají se i měkké materiály, třeba dřevo nebo plasty, a tam se jako abrazivní částice používá drť z pecek, drť z ořechových skořápek, nebo dokonce piliny z tvrdého dřeva. A důvod tryskání? Je několik druhů použití. Ve strojírenství je to finální očištění výrobku, kterému je buď procesem dána konečná podoba, nebo se tryskáním připraví na závěrečný nátěr. Ve stavebnictví se tryskáním opracovává zdivo, beton a kámen. Je to taky způsob, jak odstraňovat z omítky graffiti.

zeď se srdíčkem

Tryskání je velice efektivně využíváno ve výtvarnictví. Pískováním se mohou značit láhve vína, sklenice, hrnky, těžítka, zrcadla a mnoho dalšího. Pískovat lze i dřevo a keramiku. K pískování se používají mobilní nebo kabinové pískovačky. Kabinové pískovačky mají oproti mobilním výhodu, že jsou uzavřeným systémem, který umožňuje otryskat předmět bez zasažení okolí nečistotami nebo prachem. Předmět se umístí dovnitř pískováčky a pak jen zvenku sledujeme, jak se předmět uvnitř pískovačky otryskává. Navíc šetříme abrazivo, které neustále koluje v systému pískovačky.

zrcadlo s růží

Pracujete s tabulovým sklem a zrcadly? Pak jsou pro vás určeny pískovací kabiny (tlakový tryskací box), které vám vyrobíme přesně dle vašich požadavků. Na přání je možno dodat v injektorovém, tlakovém nebo kombinovaném provedení. Dokonce doladíme i takovou drobnost jako je barva pískovací kabiny, dle vzorníku barev RAL. Naše pískovačky jsou univerzální a poradí si s tryskáním nejrůznějších dílů.

Chcete vytvářet originální reklamní předměty? Pořiďte si tryskací kabinu Piskovacky!