Potřebujete společnost? Kupte si ji!

Dnešní doba je kouzelně jednoduchá. A pohodlná. Všechno si buď můžete zařizovat a organizovat úplně sami a mnohdy dost složitě, nebo si to můžete koupit. A to platí také v situaci, kdy potřebujete k začátku podnikání společnost s ručením omezeným, tedy právnickou osobu. Koupě společnosti vás ušetří běhání po soudech, hledání notáře, organizování valné hromady a s tím vším samozřejmě spjatou administrativou. A u koupě společnosti to všechno nekončí. K nabídce různých sroček se vám nabízí i sídlo společnosti. Tedy virtuální sílo, které přináší spousty výhod. Jednak splníte zákonnou povinnost. Jde o zákon o DPH č.235/2004 §4. odst. 1, písm. I, podle kterého každá právnická osoba je povinna mít svou korespondenční adresu, a to i v případě, kdy v předmětu jejího podnikání ji je jinak k ničemu.

prázdná kancelář

S virtuálním sídlem získáváte nejen fyzickou adresu, ale i řadu výhod. Jsou vám k dispozici reprezentativní prostory pro případná jednání s vašimi partnery, a rovněž je vám poskytována řada sekretářských služeb. Od kopírování dokumentů, příjmu a odesílání pošty, zaznamenávání vzkazů. Koupená společnost s ručením omezeným má v obchodním rejstříku zapsanou živnost volnou: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 Živnostenského zákona. Jako nový majitel tak můžete začít okamžitě podnikat. Pokud potřebujete podnikat v některé z koncesovaných živností, ani tohle není problém. Stačí tento požadavek vznést při koupi společnosti a doložit zákonem stanovenými doklady o vaší způsobnosti k tomuto podnikání.

prodej firmy

Společnost s ručením omezený si můžete zakoupit za cenu již od 9.900 Kč. Tyto společnosti jsou nabízeny standardně se základním kapitálem ve výši 18.000 Kč. Společnost, která nabízí k prodeji firmy sro je vám samozřejmě schopna i sročko založit podle vašich představ, ale to je již trochu jiné téma.