Jak často a proč čistit koberec strojem

Také vám připadá, že je váš koberec nějak zašlý, že ztrácí svou původní barvu a možná, že se i z jeho povrchu line nelibý odér? Nejste sami, takové pocity sdílí mnoho lidí mezi sebou a obvykle také přemýšlí, jak tkaninu na podlaze efektivně vyčistit. Již dlouhá léta je známo, že vysavač je sice skvělý vynález, ale přece jen zvládne jen v omezeném režimu zbavit nečistot všechna kobercová vlákna, a že to zkrátka čas od času chce vpustit na povrch koberce nějaký výkonnější stroj.

běhoun na schodech

Čištění koberců v Praze 6 se věnuje řada firem, mezi nimi i ty, které disponují opravdovou špičkou – systémem Rotovac, a v jejich pracovním rozsahu je činnost, která pokrývá domácnosti i firmy, společenské sály velkých budov, sportoviště a další velké prostory. Jakých nečistot dokáže zbavit výkonný čisticí mechanismus a jak často si takové strojní čištění objednat?

koberec autodráha

Stačí jednou nebo dvakrát za rok – to je obvyklý postup v domácnostech a v místech, kde není tak hustý provoz, zejména v obuvi. Někde to ovšem vyžaduje častější čištění, řekněme v rozmezí dvou až tří měsíců. Jistý vliv na frekvenci čištění má také zastoupení zvířat a malých dětí v bytech a rodinných domech.

Mastný prach – běžný vysavač nasaje spoustu prachu, ale některý v koberci zůstane. Jsou to např. ty částice, které se smísí ve vzduchu obsaženými kapénkami tukových částic, např. z vaření, a zároveň do toho promlouvá i časté chození naboso a díky tomu lidský mastný pot.

Bakterie a roztoči – bakterie jsou všude kolem nás, a když jim dáme příležitost k rozmnožování, mohou nás překvapit různými nepříjemnostmi. Roztoči sice v koberci běžně nežijí, ale vyskytují se tam, kde jim poskytneme odloupané kožní šupinky a kožní maz, zejména v matracích a čalounění. Na koberci je najdeme tam, kde si na něj často sedáme, leháme, a opět našlapujeme bosými chodidly.

Kobercový odér – systém Rotovac si poradí i s odstraněním typického odéru, který na koberci vzniká v důsledku tukových částic při vaření, a samozřejmě i při časté chůzi naboso.