Pomocník do domácnosti

Opravy, i když třeba menšího charakteru, jsou ve většině domácností standardní záležitostí. Obvykle se o tyto věci stará muž, ale pokud není manuálně zručný nebo je zrovna na služební cestě, mnoho žen volá alternativu v podobě hodinového manžela. Tento typ služby se u nás objevil teprve nedávno, ovšem v zahraničí se takto živí hodně mužů. Hodinový manžel se na rozdíl od klasického opraváře většinou nespecializuje na jednu konkrétní problematiku, ale je schopen zastat více věcí. Nejčastěji jde právě o opravy různého charakteru, případně o malování pokoje nebo rovnou celého bytu, a to většinou za dobrou cenu. Zní to skvěle, ale zase taková pohádka to být nemusí.
domovní instalace
I hodinový manžel může mít své zápory .
Hodinový manžel je skvělý na menší druhy nepříliš odborných prací, které by měl zvládnout každý chlap, ale není příliš vhodný v případech, kdy je nutné mít obsáhlejší znalosti. Hodinoví manželé jsou obvykle řemeslníci, kteří se vyznají ve svém oboru, ale jejich znalosti nejsou nekonečné. Tam, kde je cítit, že je nutné povolat odborníka, se hodinový manžel příliš nehodí. Dobrým příkladem je výměna elektroinstalace, oprava nové televize nebo dokonce auta. Toto by měl dělat profesionál.
výkonný ředitel
V posledních letech se rovněž rozmohla instituce hodinové manželky. Jedná se v podstatě o honosnější název pro uklízečku. Ty jsou však dnes velice žádaná i v domácnostech. V dnešní uspěchané nemá mnoho lidí čas nejen na sebe a své koníčky, ale často také i na úklid. Hodinové uklízečky tak mají práce více než dost. Na rozdíl od mužské obdoby zde nejsou obavy z odbornosti na místě. Uklízet umí v podstatě každý. Jedinou vadou na kráse jak pak podezíravost. Pustit cizího člověka do bytu a důvěřovat mu, že během své práce nic neukradne, chce hodně důvěry. Proto je dobré dát hlavně na reference, dle kterých by si každý už měl udělat dostatečný obrázek o tom, koho si pouští do bytu.