Milujte své neposedné dítko

Někdy se to prostě tak stane. Narodí se taková malá osobnost, která na klidu rodičům nepřidá. Rodiče, kteří mají podobný problém s neposedou, který vyvíjí obrovskou energii a který se snadno a rychle unaví, ale stačí mu málo, aby zase brzy dováděl, si mnohdy neví rady a propadají panice a beznaději.
šťastný chlapec.jpg
Řád školky nebo školy Vás asi děsí, viďte?
Jestliže dítko začne navštěvovat školu, určitě se mu nevyhne vyšetření v pedagogicko psychologické poradně, nebo ve speciálně pedagogickém centru. Není to nic necudného, nebo ponižujícího.
Milí rodiče, od toho poradny a centra jsou, aby rodičům pomáhala a usnadnila jim i jejich neposedovi život. Mají zkušenosti a doporučí mateřské školce, nebo přímo škole, jak s neposedou pracovat. Jak mu přizpůsobit učebnu. Jaké relaxační pomůcky používat. Dobře si pročtěte zprávu, kterou vypracuje poradna, nebo centrum. Najdete tam i Vy dostatečné množství rad. Mezi ně patří i časté střídání činností, ale také dostatek času na odpočinek.
žáci ve třídě.jpg
Inspirujte se školou.
I v učebnách školy by neměly chybět různé relaxační vaky https://www.beanbag.cz/sedaci-vaky-duo, nebo koberce s potiskem, např. dopravního hřiště, které je škola povinna zajistit. Ani Vy neotálejte a domů si takové pomůcky také pořiďte. Dostatečný prostor, ve kterém se může Vaše neposedné dítko rozvalit a odpočívat, bude pro Vás i pro neposedu úžasnou relaxací. Je to pořád lepší, než se válet po lavici.
Najděte inspiraci ve škole a zaměřte se tedy při výběru sedacího vaku nejen na velikost, ale zvláště na barevnost. Ať si samo dítě vybere barvu, na které chce ležet a odpočívat, polehávat, posedávat. A prosím Vás, nikdy svého neposedu nepřestaňte milovat. Ve chvílích odpočinku si s ním poležte, nebo poseďte na sedacím vaku, který je z každé strany jinak barevný. Prožijete se svým malým neposedou úžasné chvíle pohody, o kterých se Vám ani nezdálo!