Jak voní africká louka?

Opět plánujete dovolenou a zase nevíte kam až se vydat? Já vím, je Vám to jedno, ale hlavně co nejdál od domova. Krásné bylo potápění v Austrálii, nádherný byl trek v Himálaji a loni, Bože loni na to nikdy nezapomenete! Dobrodružství v NP Kruger, no ano mám pravdu, to je až v Africe! Jsou to všechno nezapomenutelné zážitky – spousta barevných ryb, fakt obrovské hory a ta nebezpečná Jižní Afrika…to nejde tlumočit, to se musí zažít! Nebo se alespoň koukni na Facebook, no jistě musíte se pochlubit, přece nejste takový srab a chudák a nebudete trávit dovolenou na Slapech.
potůček mezi stromy
Jen ať všichni čumí!
 A dál? Co jako dál, to je snad málo? No lidé, co tamní lidé, jací jsou? A co australské řeky, co skrývají? A jak voní africká louka, jsou tam vůbec rozkvetlé louky? Cože? Jaké louky a řeky a co prý Vám je po lidech! Stačí přece vidět ty fotky a hlavně Vy jste tam byli!
malá holčička

Pohádkové údolí

A co Vy? Vy netoužíte letět na dovolenou co nejdál od domova? Nemáte proč. Bydlíte v nadpozemském ráji, zde máte pevně zapuštěné kořeny. V malebné vísce, kde žije stovka krásných duší. S dětmi jste si vyšli kousek za vesnici do pohádkového údolí. Procházeli jste se rozkvetlou loukou. Bosé nohy se brodily v barevném oceánu květin, ohýbaly něžně zvlhlá stébla a rušily eskadry včel a letky motýlů, které před Vámi vyplouvaly jak koráby z vlnobití snů. Uleháte v trávě blizounko místa, kde si netrpělivá burácející řeka plná pstruhů a lipanů, podává ruku s pomalu plynoucí tišinou. Vaše ratolesti se pevně tisknou k vašim bokům. Dýchá na Vás nebe a Vy cítíte nesmírnost okamžiku, pokoru a lásku k místu, který je prostoupen životem Vašich předků. Ano, toto je nejkrásnější místo na světě. Jediný vesmír, jenž dokáže obnažit Vaši duši. Jsou to kouzla prožitků, která nejdou předat. Je to jemná poesie, která umírá ve virtuálním světě.