Co budete potřebovat na cvičení doma?

Cvičení sám doma před televizí je obzvláště v poslední době velmi oblíbené. Jedná se totiž o velmi účinnou, ale přitom i levnou variantu cvičení. Pokud tedy i vy se chystáte připojit se k tomuto fenoménu, měli byste vědět, co vše si musíte pořídit, než se do cvičení pustíte.

První velmi důležitou věcí je oblečení. Ano, sice můžete cvičit v něčem, co máte doma, ale tohle obyčejné oblečení nebude pravděpodobně dobře odvádět pot. Za chvíli tak budete propocení jako myši a cvičení bude nepříjemné. Nevýhodou klasického oblečení je i to, že obvykle plandá do všech stran – což může být opět nepohodlné. Obzvláště ženy by pak zcela určitě měli investovat do sportovní podprsenky. Je podstatně pohodlnější a prsa zůstanou pevně na svém místě.

ženy na podložce

Další důležitou věcí, kterou budete určitě potřebovat je podložka na cvičení. Ta je protiskluzová a zabraňuje tak nechtěnému uklouznutí. Při cvičení ve stoje se tak můžete cítit pohodlně a bezpečně. Při posilování na zemi vám pak bude dělat měkkou oporu a zem vás nebudete tlačit. Zkrátka, pokud chcete cvičit bezpečně i pohodlně, podložka na cvičení u vás doma nesmí chybět!

posilující lidé

Poslední věcí je posilovací náčiní. Jedná se o nejdražší položku. Výsledná cena se odvíjí především od kvality a tipu. Je rozdíl, pokud si přejete koupit velkou hrazdu na zeď a malé kilové činky. Například hrazdy na zeď jsou obvykle velmi drahé, ale zato na nich lze cvičit nespočet cviků. Jedná se o vhodné cvičení jak pro muže, tak pro ženy. Dále budete pravděpodobně potřebovat činky. Váha jednotlivých kotoučů se pak odvíjí přímo od vaší fyzické kondice a síly. Muži budou potřebovat těžší, ženy lehčí. Zpravidla platí, že čím těžší činka, tím i vyšší pořizovací cena. Nicméně pokud jste žena začátečnice, jistě si vystačíte s plastovou lahví naplněnou vodou v každé ruce – což je nejlevnější varianta.