Efektivní doplněk pro bezpečné koupání

I když počasí na venkovní koupání není v dnešní době příliš vhodné, nikdy není dostatečně brzo připravovat se na koupací sezónu, třeba koupí vhodných doplňků.

Efektivní doplněk pro bezpečné koupání

Když se koupeme klasicky ve vaně, ale i venku, potřebujeme, aby voda byla maximálně čistá a pokud možná splňovala naše požadavky ohledně teploty. Jednoduše řečeno, koupání ve špinavé louži není vůbec bezpečné, zvláště, pokud je ještě docela chladná. Přitom doma, ale i venku si můžeme vytvořit podmínky k tomu, abychom si mohli zaplavat v čisté a docela teplé vodě. Chce jen vědět jak na to. Samozřejmě, že takových podmínek nikdy nedocílíte třeba na rybníku nebo jezeře, ale pokud máte doma nějakou formu venkovního koupání, nemusí to být tak složité, jak by se možná někomu mohlo hned zdát.

Průzračná voda

I když je koupel v chladné vodě není zrovna příjemná, zvláště pokud nepatříte mezi kdovíjaké otužilce, mnohem horší je, když je voda znečištěná. Tohle by měla být vaše priorita, jinak se můžete nadát různých nepříjemností. K tomu, abyste udrželi vodu v bezvadné čistotě budete potřebovat vhodné chemické prostředky.

Chlor a spol

Tím nejúčinnějším přípravkem je samozřejmě chlor, který se v hojné míře používá jak na veřejných koupalištích, tak i v domácích bazénech, případně umělých tůňkách. Může však ale působit trochu agresivně, a ne všichni ho snáší dostatečně dobře. V takovém případě není problém přesedlat na jiný dezinfekční prostředek, třeba aktivní kyslík. Velice účinná je i mořská sůl, která je zároveň i hodně zdravá. Její pozitivní vlastnosti jsou však vyváženy cenou, která je hlavně v kombinaci s nezbytnou solonizační jednotkou poměrně vysoká.

Pohoda u bazénu

Ukrytá hladina

Vhodným způsobem, jak zamezit znečištění vody, je prostě ji nechat ve chvílích, kdy se nekoupete, chráněnou speciální plachtou. K tomu se ideálně hodí solární plachta na bazén chlorito.cz. Ta může rovnou splňovat roli dvou funkcí. Jednak může hladinu udržovat v čistotě tím, že polapí všechny případné nečistoty, které na ni mohou napadat, jednak může pomocí slunečních paprsků vodu dostatečně ohřát na to, aby byla vhodná i pro zimomřivce.