Půjčka může být v mnoha životních situacích podanou rukou

Jenže jde o to, kam se obrátit, aby vám poskytovatel úvěrů pomocnou ruku skutečně podal a neotočil se k vám zády – i to se nezřídka stává.

Nároky na žadatele o peníze formou úvěru rostou, a tak není divu, že roste i počet lidí, kteří na půjčku z různých důvodů nedosáhnou. Jestliže jste na příliš husté síto narazili i vy, pak vás jistě zajímá, kam se obrátit, abyste na úvěr mohli dosáhnout.

money-1090816_640

Pro výběr toho pravého úvěru je naprosto zásadní, na co jej chcete využít, a jaká je finanční bilance vaší domácnosti. To první, o co se budou poskytovatelé úvěrů zajímat, bude, zda jste schopni půjčku i s úroky splácet. To zjistí poté, co odečtou vaše pravidelné příjmy a výdaje. Z rozdílu těchto dvou hlavních položek bude zřejmé, kolik peněz si můžete dovolit pravidelně splácet.

money-1548322_640

Jenže pozor, tak jednoduché to také není – například v bance budou do výpočtu zahrnovat ještě celou řadu dalších kritérií, takže se vám snadno může stát, že ani s průměrným platem nakonec nepochodíte. Nemluvě o tom, že záleží také na tom, zda máte čistý registr, anebo nějaké jiné finanční komplikace.

Jestliže hledáte půjčku, která vám takovým způsobem nebude komplikovat život a vyjde vám vstříc, a to tím nejjednodušším, a nejrychlejším způsobem, pak se zajímejte o nebankovní americkou hypotéku, ta je o něčem jiném.

Pokud jde o nebankovní půjčky obecně, tak ty žadatele zbytečně nezatěžují. Jde jen o to, složit dostatečnou záruku, že své závazky budete zvládat. A takovou zárukou je v případě všech nebankovních i amerických úvěrů ručení nemovitým majetkem.

Můžete ručit třeba svým rodinným domem, anebo bytem, ale pokud se vám nechce riskovat střechu nad hlavou, můžete zvolit i jakoukoli jinou možnost. K nim patří i garáž, pozemek, chata, prostě libovolný majetek. Pro přidělení úvěru je rozhodující především jeho hodnota, protože platí přímá úměra mezi tím, jakou hodnotou ručíte, a kolik peněz můžete získat.