Čistička vzduchu? Rozhodně ji budete chtít!

Jaro a podzim patří mezi období, kdy se čistička vzduchu dostává do největšího podvědomí lidí. Nejsou to jenom alergici, ale i všichni, co touží po čistém a zdravém vzduchu, alespoň v místnostech svého domu.
Kam až lidské oko dohlédne, všude venku je nespočetné množství továren, smogu z aut, alergenů a virů. Ne každý, však dokáže těmto nástrahám odolávat. Moderní doba, nám umožňuje čelit těmto problémům po svém, třeba pořízením si čističky vzduchu. Jelikož se jedná o poměrně drahou investici, je potřeba se zamyslet se nad tím, jestli se  do budoucna vyplatí a bude přínosná.
znečištění vzduchu
Napišme si tedy, pro koho jsou čističe žádoucí:
·         pro alergiky
·         pro kuřáky
·         pro děti
·         pro nemocné lidi
Dokonale odstraňuje prachové částice, pyl, roztoče, cigaretový kouř a různé pachy v domácnosti. Jestli si myslíte, že čistička není vůbec pro vás, tak zpozorněte. Pokud jste často nemocní, obzvlášť v přechodném období, tak vám bude zcela jistě dobrý sluha u vás doma. Jestli máte děti, věřte, že její pořízení litovat nebudete. Ti nejmenší, jsou často nejvíce ohroženi, už při samotném začlenění do dětských kolektivů, zejména ve školkách, kde se bakterie šíří jako neřízená střela. Pomůžete tím svým dětem k lepšímu zdraví a léčení alespoň zčásti. Ovšem, je potřeba podotknout, že samotná čistička neléčí alergie a i přes to, že ji budete mít doma nevyléčí vaše dítě od možné chřipky. Pomůže ji, ale zmírnit a vrátit imunitu rychleji do normálu. V čem spočívá kouzlo této malé pomocnice? Čističky využívají filtraci. Nejdůležitější z nich je HEPA filtr, který dokáže zachytit 99,9% bakterií. Ionizátor zase zajistí neutralizaci nečistot. Navíc jsou zcela nehlučné, a tak vhodné pro použití ve všech místnostech.
mikrobiologie
Když jste se přece jenom rozhodli, že si pořídíte tento přístroj v rámci zdraví, nezapomeňte se poradit o koupi a výběru s odborníkem, který s vámi probere všechna pro a proti a pomůže vybrat tu pravou přesně pro váš domov.