Čistá koupelna rychle a bez námahy!

Kdo by to neznal, zařídíme si vysněnou koupelnu a po několika příjemných prožitcích v teplé vodě nás čeká nekonečné drhnutí vany, nikdy nemizící kapky na stěnách sprchového koutu, usazeniny na dlaždičkách a jiné radosti. Údržbou vany nebo sprchového koutu trávíme celou věčnost. Je možné tomuto předcházet?
návrh luxusní koupelny

Současný trh nabízí velké množství novinek, které Vám s údržbou koupelny pomohou. Jejich zakoupení vám může v budoucnu ušetřit mnoho námahy a času. A také nemalé peníze za koupelnovou chemii.

  • Hydrofobní úprava vany
  • Hydrofobní úprava sprchového koutu
  • Sprchová hlavice s úpravou
  • Klozetová mísa s úpravou

Pojďme si je postupně představit:

Hydrofobní úprava vany

Mnoho výrobců nabízí vodoodpudivou úpravu vany, která není standardní součástí vany, většinou je nutné si ji přiobjednat. Tato úprava zajistí, že kapky po stěnách vany doslova stečou a cestou posbírají veškeré nečistoty, které jim přijdou do cesty. Údržba vany se tak stává mnohem jednodušší a rychlejší.
vana v prostoru

Hydrofobní úprava sprchového koutu

Také skla sprchového koutu je vhodné opatřit hydrofobní úpravou, která zabrání usazení kapiček na skla sprchového koutu. Kapky tak doslova stečou do odpadu a zůstane jen zářivě čisté sprchové sklo.

Sprchová hlavice s úpravou

Výrobci v současné době opatřují sprchové hlavice samočisticím systémem, který zajistí průběžné čistění trysek a zabrání tak usazování vodního kamene. Díky tomu sprchová hlavice vydrží mnohem déle a lépe se udržuje.

Klozetová mísa s úpravou

Trh se stále vyvíjí a i klozetové mísy prochází vývojem. Na trhu najdeme mnoho klozetů s hydrofobní úpravou, která brání usazování nečistot. Také je na trhu nový typ klozetu, který má speciálně upravený typ splachování. Splachování není vedeno standardně z kanálků, ve kterých se udržují bakterie, ale je vedeno pouze ze zadní části mísy, odkud je rozvedeno po celém obvodu mísy. Údržba klozetu je tak mnohem jednodušší.