Jak zpřehlednit web

Přehlednost webu je kámen úrazu u spousty webu. Majitelé stránek to mnohdy neřeší, ale návštěvníci, které na jejich stránky vstoupili a ztratili se tam, už pravděpodobně nikdy zpět nepřijdou. Jak se tomu tedy vyhnout a nepřijít tak o tyto lidi? Prezentovat se na venek správně? Je velice jednoduché, jak zpřehlednit web, né však každý jde touto cestou.
aplikace sociálních médií.jpg
Základem toho všeho je znalost v dané problematice a umět danou problematikou rozčlenit do několika dílčích podkapitol, celků či odrážek. Umět to rozvětvit jako strom, ale aby to bylo systematické a dávalo to smysl. Pro člověka, který danou problematiku zná, je to hračka. Pak ale přijde návštěvník, který je úplný laik a je na vás mu to vysvětlit. Pokud to od vás pochopí, máte ho. Pokud ne, pravděpodobně už se k vám nikdy nevrátí a to je škoda.
seo marketing.jpg
Dalším kritériem je volba barev, pestrost je fajn, ale nesmí se to přehánět. V jednoduchosti je krása a tím se rozhodně řiďte, protože to opravdu platí! Neříká se to nadarmo. Ideální volbou je černá a bílá, kde je skvělý kontrast a písmo v něm bude čitelné. Velikost písma také vyberte úměrně, nepřehánějte to extra s velikostí, ale ani s miniaturkami.
Struktura webu. Rozhodně se vyhněte různých animacím na úvodní stránce, ani písničky, tedy jako hudba v rámci podtextu se nesetkává s moc velkým úspěchem, takže doporučujeme také raději vynechat. Web by měl mít úvodní stránku a z té se následně systematicky proklikávat do témat, které návštěvníka zajímají a naopak pak najít opět cestu zpět.
Poslední důležitá rada je, abyste dbali na rozlišení. Né každý si bude vaší stránku prohlížet na počítači či notebooku. Drtivá většina lidí se bude na vaše stránky dívat z chytrých smartphonů nebo tabletů. Je tedy důležité myslet i na to, aby se jim to správně zobrazilo.
Věříme, že vám tento článek přinesl pár tipů, jak zpřehlednit váš web. Přejeme mnoho štěstí!