Buďte rádi, že máte doma schodiště


Lidé, kteří bydlí v domech typu bungalovů, jezdí denně do práce autem, vykonávají sedavé zaměstnání, nechávají si dovážet veškeré nákupy přepravní službou až ke vchodovým dveřím a na dovolenou jezdí autem k moři, se za svůj život prakticky vůbec nemusí namáhat chodit do kopce. Možná, že vůbec neznají, jaké je to chodit po schodech. Na jednu stranu zdánlivá pohoda, kdy vás nemusí trápit značná fyzická námaha, ovšem mince má i svůj rub – svalstvo vašich nohou ochabuje a spolu s ním i nervová soustava, srdce a krevní oběh.

schodiště v domě

Již dávno bylo prokázáno, že chůze do schodů, ale i ze schodů, je pro naše zdraví natolik účinným pohybem, že se mu vyrovná jen horská turistika. Možná, že si ani neuvědomujete, že s existencí schodiště https://www.kmkdesign.cz/schodiste-schody ve vašem domě nepotřebujete navštěvovat posilovny a další podobná tělovýchovná zařízení, kde se navíc špatně větrá, a kde je vydýchaný vzduch.

prostorné schodiště

Dopřejte si chůzi po schodech častěji, a máte-li schody doma, nemusíte zahálet ani v terénu mimo dům. V zaměstnání dejte přednost schodům před výtahem a totéž si dopřejte na návštěvě u známých, kteří bydlí v paneláku v šestém patře. Vyběhněte si do šestého patra po schodech a uvidíte, že se vám záhy zlepší nálada a budete se cítit více svěží.

Výtahy jsou určené spíše pro osoby tělesně postižené a také pro stěhování těžších břemen, anebo pro případy, kdy jste opravdu unaveni z fyzické námahy, takže vám výtah přijde vhod k regeneraci. Nezahálejte a hýbejte se, protože nedostatek pohybu je jedním z faktorů, které přispívají k civilizačním chorobám, jako je diabetes, infarkt myokardu, atopický ekzém, ale i deprese a úzkosti.

Ať už požádáte firmu, která vám schodiště v domě zhotovuje, o jakýkoli jeho typ, nenechávejte jej ležet ladem a nemějte jej doma jen pro ozdobu. A pamatujte, že zdraví máte jen jedno, a že si jej za peníze nekoupíte, i když se to tak může občas zdát.