Jednou bude jako jeho otec

Sice na to, jak se jednou bude chovat, není žádné staré moudro, protože všechna byla vymyšlena muži a ti jsou, jak známo, dokonalí, tím pádem nám nezbývá, než pozorovat, abychom objevily ten „ velký“ vzor k jeho chování.
Ono to zase není tak těžké. Vzorem pro budoucí chování k ženě je jeho otec. Vnímejte, jakým způsobem mluví s jeho matkou, pozorujte, jak ochotný je pomoci v domácnosti, zaposlouchejte se do vyprávění, jak se choval, když byl váš partner malým chlapcem. Tohle vám pomůže k tomu, abyste už dopředu věděly, jestli bude vašim dětem kamarádem, nebo jen otráveným chlapem, co ho obtěžuje dětský smích.
smích šťastného muže.jpg
Je pro něj standardní, že otec chodí pravidelně „na jedno“ a vrací se nad ránem značně posilněný alkoholem? Počítejte s tím, že i když se on schází se svými kumpány jednou za měsíc, později, kdy nebude už bláznivě zamilovaný, jeho schůzky budou častější a dostanou svou pravidelnost. Vždyť to tak zná z domova! Bere to jako normální rodinné chování.
Vzpomíná na své dětství s láskou a na výlety s tátou, kdy s ním a jeho sourozenci hrál různé hry? Jestli ano, můžete se těšit na to, že on bude také takový.
Vím, že v některých rodinách znají děti tatínka tzv. z fotky. Tvrdě pracuje. Sice rodinu finančně víc než dobře zabezpečil, ale nemá na ně čas. Popovídat si se ženou, pohrát si s dětmi, ale on je přesvědčený, že to nejdůležitější pro život jim dal. Pohodlí a bezstarostnost.
Pracuje váš milý stejně? Musí pracně hledat v diáři, kdy na vás bude mít čas? Jestli toužíte být tak zvanou zelenou vdovou, jděte do vztahu se vším všudy. Ale pokud toužíte po společně stráveném čase, po dovolených, kde si budete spolu užívat a on nebude neustále očima zavrtaný v notebooku, nepočítejte s tím. Zkrátka bude jako jeho otec. Má priority jinde než vy.
Jehootec se chová k matce pohrdavě? Tvrdí, že si to zaslouží, protože on toho dokázal víc než ona? Tím, že vydělává a ona „jen“ dobře vychovala tři děti, udržovala celý život domácnost tak, že nemusel pomáhat s ničím a když se vrátil z práce, tak se nechal obskakovat, protože on makal a ona se válela doma? Pozor, uvidí vás stejně a to i v případě, že po vás sám bude chtít, abyste přestala chodit do práce.
.muž na chodníku.jpg
Ovšemotec, který je ke své ženě galantní, necpe se všude první, ale naopak jí podrží dveře, odsune židli a počká, až si nad ni stoupne, podrží jí kabát, aby si ho mohla obléknout, jsou věci, které možná ještě nedělá, ale stačí, když se zmíníte, jak je to hezké a převezme tento vzor. Možná, že mu bylo trapně, nebo se styděl za tátovo starosvětské chování, ale teď už bude vědět, že se sluší, aby byl gentlemanem i on.
Snažte se vydolovat z něj to nejlepší, i když víte, že ne vše se vám na jeho chování líbí, ale tolerujte to. Nesnažte se ho za každou cenu předělávat. Stejně se vám to nepodaří a jednou bude jako jeho otec.